Zadzwoń: 12 413 82 36 Czynne: pon-pt w godz. 800 - 1600

Amortyzatory firmy SACHS

SACHS od ponad 70 lat opracowuje i produkuje, w ścisłej wspoółpracy z wiodącymi na świecie producentami samochodów (na przykład: BMW), najwyższej jakości komponenty i systemy układu napędowego i zawieszeń.

SACHS posiada w swojej ofercie kompletny program amortyzatorów wykorzystujących innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Gwarantują one maksymalny komfort, bezpieczeństwo oraz niezawodność.

SACHS to szeroka gama amortyzatorów – od dwururowych, najnowszej generacji, aż po elektronicznie sterowane komponenty zawieszeń. Firma Sachs, która jest jednym z wiodących producentów części samochodowych, zaprezentowała niedawno kilka nowości. Są to serie amortyzatorów SACHS Super Touring, SACHS Advantage oraz SACHS Unlimited . Chociaż produkty wymienionej firmy to gwarancja wysokiej jakości i najnowocześniejszej techniki, to kluczową kwestią jest kontrola stanu amortyzatorów. Należy pamiętać, że sprawne amortyzatory, to nie tylko komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo. Amortyzatory odpowiadają m.in. za dociskanie kół do nadwozia. Jeśli koło traci kontakt z nawierzchnią, zwiększa się droga hamowania, a także możliwość poślizgu. Oznaką wyeksploatowanych amortyzatorów jest szybsze zużycie opon, wydłużenie drogi hamowania, wibracje kierownicy, większe niż zazwyczaj kołysanie nadwozia na zakrętach, zaś po rozkołysaniu auta na postoju, nadwozie „buja” się przez dłuższy czas.

Zobacz też dział: Dlaczego zmieniamy amortyzatory.

Rodzaje amortyzatorów

Amortyzatory Super Touring są przeznaczone do tzw. pierwszego montażu w aucie, czyli już w fabryce. Ten typ amortyzatorów powinni wybierać kierowcy, którzy często poruszają się w ruchu miejskim, ale od czasu do czasu udają w się w dłuższe podróże. Producent zapewnia, że amortyzatory spełniają surowe normy określone przez firmy samochodowe. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, zaś surowe reżimy produkcji gwarantują wysoką jakość. Np. chromowane i wysoko polerowane tłoczyska oraz odporne na zużycie prowadnice tłoczyska zapewniają nie tylko szczelność amortyzatora, ale także wysoki komfort – dzięki niewielkiemu tarciu. Z kolei wykorzystywany w procesie produkcji tzw. lakier wodny chroni amortyzator od uderzeń kamieni, czy też gałęzi. Drugi typ amortyzatorów, to Sachs Advantage. Te przeznaczone są do samochodów, których właściciele kładą nacisk na bezpieczeństwo i komfort. Skonstruowano je i wyprodukowano według najnowszej technologii, m.in. zastosowano technikę rowka bocznikującego, przez co amortyzator optymalnie dopasowuje się do konkretnego pojazdu. Ustawienie siły tłumienia zapewnia najwyższą stabilność jazdy. W serii Advantage znajdują się wyłącznie amortyzatory gazowe jednorurowe lub dwururowe.

Paleta produkcyjna obejmuje niemal wszystkie produkowane obecnie samochody, a także modele nie starsze niż 10 lat. Trzeci typ najnowszych amortyzatorów Sachs, to seria Unlimited. Są one adresowane do tych, którzy poszukują rozwiązań spełniających indywidualne wymagania, np. kompletnego zawieszenia do obniżenia samochodu oraz odpowiedniej regulacji poziomu. Rozwiązania techniczne, zastosowane w amortyzatorach Unlimited są stosowane w sporcie samochodowym. Amortyzatory Unlimited są produkowane w dwóch typach. Pierwszy to Unlimited-Nivomat. Konstrukcja tego produktu zapewnia w pełni automatyczną regulację poziomu – amortyzator sam dopasowuje się do różnych obciążeń. W trakcie drgania kół, powstających podczas jazdy, włącza się samoczynnie pompa hydrauliczna znajdująca się wewnątrz amortyzatora. W ten sposób już po przejechaniu kilkuset metrów następuje wyrównanie poziomu zawieszenia. Po wyjściu pasażerów lub po wyładowaniu auta amortyzatory ustawiają się automatycznie do prawidłowej wysokości.

Drugi typ tych amortyzatorów, to Unlimited-Sporting. Przeznaczone są do samochodów, których kierowcy mają sportowe ambicje. Są to amortyzatory o twardszej charakterystyce, dzięki czemu pojazd ma polepszoną stabilność jazdy, np. przy szybkim pokonywaniu zakrętów. Poza pojedynczymi amortyzatorami Unlimited Sachs proponuje jeszcze kompletny zestaw zawieszenia Unlimited-Sporting Set.

Polecamy też amortyzatory firm KAYABA oraz MONROE